Wczoraj na kanale AXN odbyła się polska premiera drugiego sezonu serialu „Hannibal”. Z tej okazji mam dla Was konkurs, a w nim do wygrania  hannibalowe gadżety.
 

Tym razem postanowiłam zaangażować trochę społeczność, która używa Intagrama. Sama korzystam, często dodaję tam więcej niż na facebooku, podoba mi się taka forma przekazywania informacji w formie zdjęcia i poza tym Instagram to świetny album z wspomnieniami.
Zasady konkursu:
 
1. Temat konkursu to „Hannibal Twoimi oczami”
2. Aby wziąć udział musisz zrobić zdjęcie za pomocą Instagramu i oznaczyć je hashtagiem #hannibalmoimioczami (inaczej nie znajdę Twojego zdjęcia)
3. Zdjęcie powinno przedstawiać Twoją wizję konkursowego tematu (im kreatywniej, tym lepiej). Może być potrawa, zdjęcie czegoś co kojarzy się z Hannibalem, cokolwiek 🙂
4. Na zdjęcia czekam do 11 kwietnia. 
5. Jeśli bardzo chcesz wziąć udział, a nie masz konta na Instagramie to ewentualnie możesz wysłać zdjęcie na adres: konkurs@frommovietothekitchen.pl
 
Nagrody:
 
 
 
nagroda główna:
 
Fartuch Hannibala, zestaw: nóż oraz widelec do mięsa, zestaw sześciu spodków i filiżanek, oraz książka Jose Andresa „made in spanish” 
 
 dwie nagrody dodatkowe:
 
Fartuch Hannibala + zestaw: nóż oraz widelec do mięsa 
 
 
Jose Andres to kulinarny konsultant i kucharz. Razem z Janice Pool tworzą duet, który dba o kulinarne zaplecze serialu. Jose gotuje potrawy, a Janice Pool je stylizuje.
 
 
 
Sztuka kulinarna w serialu
 
·        Tytuły odcinków inspirowane są kuchnią Japońską:
 
1.      Odcinek 1 Kaiseki – kaiseki to tradycyjny japoński posiłek, składający się z kilku dań. Charakteryzuje się świeżymi sezonowymi składnikami, misternym przygotowaniem i wyrafinowanym sposobem podania. 
Dzi
ęki dobremu szefowi kuchni, który potrafi zachować delikatną równowagę pomiędzy smakiem, teksturą i wyglądem, ten posiłek uważany jest często za dzieło sztuki. Mukozuke to jedno z pierwszych dań w czasie tradycyjnego japońskiego posiłku, kaiseki, i jest to zazwyczaj sashimi ze świeżych, lokalnie poławianych owoców morza.
2.    Odcinek 2 Sakizukesaikuze to wstęp do tradycyjnego japońskiego posiłku, kaiseki (tytuł poprzedniego odcinka). Zazwyczaj jest to mała przystawka.
3.    Odcinek  3 Hassunhassunjest to jedno z dań w czasie wykwintnego japońskiego posiłku, kaiseki. Składa się zazwyczaj ze składników sezonowych, najczęściej pochodzących z morza (np. suhi ze świeżej ryby) lub z pola.
4.    Odcinek 4 Takiawase  – takiawase jest to jedno z dań wykwintnego japońskiego posiłku, kaiseki, i składa się z duszonych oddzielnie warzyw podawanych następnie z tofu, mięsem lub rybami oraz sosem sojowym.
5.     Odcinek 5 Mukozuke – W kuchni japońskiej mukozuke to jedno z dań w czasie wykwintnego posiłku. W dosłowym tłumaczeniu oznacza „ustawiony na brzegu”, co odnosi się do zwyczajowego umiejscowienia dania na stole. Mukozuke to sashimi z najlepszych sezonowych ryb. W czasie japońskiej ceremonii picia herbaty danie to podaje się przed podaniem herbaty.
6.    Odcinek 6  Futamono – W kuchni japońskiej futamono to jedno z dań w czasie wykwintnego posiłku. Najczęściej jest zupa podawana w małych miseczkach z przykrywką.
7.     Odcinek 7 Yakimono – W kuchni japońskiej yakimono to jedno z dań w czasie wykwintnego posiłku, kaiseki. Najczęściej składa się z owoców morza, ryb lub mięsa oraz warzyw pieczonych na grilu bądź, po wbiciu na szpikulec, na otwartym ogniu.WYNIKI:

Zdjęcia, które wygrały otrzymały ode mnie komentarz z taką informacją na Instagramie 🙂

 
 • ciekawe

   
 • Chyba zmusiłam mnie do założenia konta na Instagramie 😛

   
 • Ja drugi sezon Hannibala oglądam od 4 tygodni na IPLA. Muszę zrobić zdjęcie.

   
 • Jeny, cudowne te filiżanki!!! Czarne fartuchy też uwielbiam, właśnie w jednym czarnym gotowałam 🙂 Ale co w tym wszystkim jest najpiękniejsze i najcudowniejsze? Mads, oczywiście! :)))

   
  • no to już, szybciutko na insta i robić sobie fotkę :))

    
 • Muszę się w końcu wziąć za ten serial. 🙂

   
 • Nie oglądałem tego serialu, ale może się skuszę, lubię tego aktora, ma twarz-maskę, ciekawą.

   
 • OliviaStan

  Dlaczego ja zawsze znajduję takie cudowne rzeczy po tak długim czasie? :c gdzie zdobyłaś takie cudeńka? :c