Na co dzień

Księżniczki z filmów Disneya, którym przydałby się odkurzacz

Sprzątanie… Na nic nie jestem uczulona jak właśnie na to. Lubię porządek, ale nie do tego stopnia, aby ciągle o niego dbać. Bałagan to moje drugie imię i najlepiej odnajduję się w moim własnym chaosie i nieładzie. Są jednak pewne rzeczy, których nawet taka bałaganiara jak ja nie lubi – zakurzonych mebli i śmieci na podłodze. Nie cierpię jak mi się coś do skarpetek przyczepia. Wszelkie okruchy, paprochy działają na mnie bardzo alergicznie.

Czy sprzątanie to domena kobiet? Podobno tak. Jakiś czas temu BBC zleciło przeprowadzenie sondażu, z którego wynika, że kobiety spędzają dwa razy więcej czasu na sprzątaniu, przy czym „SPRZĄTANIE” w męskim wydaniu najczęściej ogranicza się do wyrzucenia śmieci i jakichś drobiazgów. Czy tak jest w rzeczywistości? To chyba dużo zależy od nas kobiet i tego jak dzielimy obowiązki z naszymi mężczyznami.

Za to, jeśli wziąć po uwagę filmy animowane Disneya, to prawie każda z księżniczek ma swoją „sprzątającą” scenę, jakby było to czymś zupełnie normalnym, że to kobiety sprzątają (no dobra, to jest zupełnie normalne). Ale do rzeczy…

1. Królewna Śnieżka

Hello

Królewna zwana Śnieżką, po ucieczce z zamku strasznej Królowej została zmuszona zamieszkać z siedmioma krasnoludkami. Wstępem do tej znajomości jest nic innego jak wysprzątanie całej krasnoludkowej chaty. Śnieżka umyła naczynia, wytarła kurze, zamiotła całą stertę kurzu i śmieci. I zrobiła to wszystko z uśmiechem na twarzy nucąc pod nosem jakąś radosną piosenkę. Co z nią jest nie tak?

2. Kopciuszek

Bal czy czysta podłoga-

Tak naprawdę nie wiadomo czy Kopciuszek to imię czy pseudonim. Ta dziewczyna z blond włosami, to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci filmów Disneya. Nie zasłynęła swoją przebojowością, czy umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ona po prostu jest znana z tego, że dobrze sprząta.

3. Roszpunka

wine

Kolejna księżniczka z filmów Disneya, która z uśmiechem na twarzy biega z miotłą po domu. Zastanawiające jest to, że w żadnym filmie nie widziałam księcia myjącego podłogi, czy wycierającego kurze. Może gdybym była uwięziona w wieży to też odbiłoby mi na tyle, że zaczęłabym sprzątać.

4. Bella

Poczekaj, az zobaczysz jakimam (1)

Mam taką teorię, że Bestia podarował Belli tą wielką bibliotekę, bo nie chciało mu się samemu odkurzać tych wszystkich półek z książkami. Oczywiście żartuję. Akurat „Piękna i Bestia” to jest absolutnie mój ukochany film animowany. Bestia to ideał i na pewno nigdy nie pozwoliłby Belli sprzątać. „On taki nie jest”.

Jak ułatwić sobie sprzątanie?

Zainwestuj w dobry sprzęt. Odkurzenie dywanu czy ciemnych kątów mieszkania to nie lada wyzwanie, gdy ma się odkurzacz, który ledwo zipie. Taki był mój poprzedni, wysłużony już sprzęt. Ledwie udawało mu się wciągnąć okruszek. Za to nowy Bosch nie dość, że wciąga wszystko co spotka na swojej drodze, to jeszcze posiada filtr HEPA. Oznacza to, że ten odkurzacz usuwa nawet najdrobniejsze roztocza, bakterie i wirusy. Czy to ważne? Jasne, że ważne, szczególnie gdy ktoś jest alergikiem lub ma małe dziecko, któremu roztocza w powietrzu niepotrzebne.

IMG_4553

Problemem wielu odkurzaczy jest zasięg i to, że robią taki hałas, że nawet sąsiedzi dwa piętra niżej słyszą, że właśnie odkurzasz. Ten jest w miarę cichy i ma aż 15 metrów kabla. Tymek jak to zobaczył, to powiedział „Mamo! Piętnaście metra! Możemy odkurzyć piasek pod blokiem”. Może piasku pod blokiem odkurzać nie będziemy, ale na pewno będzie nam łatwiej sprzątać wszystkie zakamarki mieszkania bez ciągłego zmieniania gniazdka.

Przy okazji testu odkurzacza odkryłam super patent na zapachowe odkurzanie. Ostatnio wysypałam w kuchni całe opakowanie suszonego tymianku. Po wciągnięciu odkurzaczem kupki ziół okazało się, że zapach nie opuszcza odkurzacza i teraz przy każdym odkurzaniu pachnie, jakbym np. piekła pizzę z dużą ilością tymianku 😉

IMG_4572

Ciągle siedząc w kuchni i jednocześnie będąc taką bałaganiarą naprawdę nie mogłam sobie wymarzyć lepszego sprzętu. Na podłodze w kuchni non stop mam jakieś okruchy, mąkę, czy właśnie suszone zioła, które spadły na podłogę podczas mojego fantazyjnego przyprawiania potraw. Odkurzacz jest lekki, nieduży i poręczny. Mam cztery fajne obrotowe kółeczka, nie trzeba go ciągnąć na siłę, bo on po prostu płynie po podłodze z finezją. No i najważniejsze o czym już wspominałam – CIĄGNIE! 🙂

Aby sprawdzić sobie dokładne bajery, opis, specyfikację, moc tego odkurzacza (BOSCH BSGL5PR05), to polecam zajrzeć na stronę producenta.

Chcecie taki odkurzacz?

Pewnie, że chcecie! Kto by nie chciał 😉 Wiem, że nie tylko ja jestem leniwą bałaganiarą, która wciąż szuka sposobu, aby ułatwić proces sprzątania. Dlatego też, mam dla jednej/jednego z Was taki sam odkurzacz jak mój. Konkursu spodziewajcie się po weekendzie!

10410643_754003534684396_7780636758883561205_n

Wpis jest efektem współpracy z marką Bosch.

 

INSTAGRAM

  • Mylaam mylaam i wymylam  na blogu nowy tekst ohellip
  • 4365 Gwny cel na 2018 czasami po prostu zamkn mordhellip
  • 3365 Jej wasne sztormy byy zawsze najstraszniejsze I w gbihellip
  • 2365 Ubiegy rok przynosi zmiany jedna po drugiej nie dajchellip
  • 1365 There is a way to look at the pasthellip
  • No cze cze elo siema hello hi yo jo selfiehellip
  • jeszcze jak szczecin mio miojest elo cze tb throwback tbthellip
  • about last night protokultura party aboutlastnight psytrance hello instagood nighthellip
  • Gdybym bya raperem to zatytuowaabym mj album ycie to piernikhellip

You Might Also Like