Kilka dni temu mój syn skończył 6 lat. Gdy o tym myślę, to nie do końca wierzę, że minęło już tyle czasu odkąd pierwszy raz przytuliłam go do piersi. Obserwuję go co dnia i widzę, jak rośnie i dojrzewa. Widzę w nim swoje odbicie. Staram się wychowywać go najlepiej jak potrafię. Instynktownie wybieram sposoby na to jak pokazać mu świat i jak nauczyć go żyć dobrze. Nie czytam poradników dla rodziców, nie sugeruję się rodzicielskimi magazynami. Eksperymentuję na własnym dziecku. Dbam o to, by na jego twarzy codziennie pojawiał się uśmiech.

Wiem, że wyrośnie z niego wrażliwy i mądry chłopiec. Już teraz widzę jak szybko się uczy i powiela pewne zachowania. Jest miły, grzeczny, spokojny, ale czasami potrafi się zezłościć i tupnąć nogą (zupełnie jak ja). Do tego potrafi 10 razy dziennie przybiec do mnie i powiedzieć mi, że mnie kocha, albo jadąc tramwajem na cały głos powiedzieć jaką jestem kochaną mamą. Wiem, że jeśli zrobię mu na śniadanie jego ulubione naleśniki, to będzie cieszyć się z tego, jakby dostał nową grę na Playstation. A gry wracam z zakupów i wręczam mu paczkę jego ulubionych śmiej-żelków, to wiem, że usłyszę – „Jesteś kochana, pamiętałaś o moich ulubionych żelkach”.

IMG_1865

IMG_3244

Dla niego nawet bez makijażu jestem najpiękniejsza. I śpiewam najładniej, bo czasami prosi mnie przed snem, żebym zaśpiewała mu jego ulubioną kołysankę. A ja naprawdę nie umiem śpiewać, więc to musi być miłość 😉

I tylko ten czas tak szybko leci. Czuję, że zanim zdążę powiedzieć „placek z jagodami”, to Tymek będzie już umawiać się na randki, strzelać fochy, mówić do mnie „Mamo, nie rób siary” i przymierzać garnitur na studniówkę. Patrzę na niego teraz i wiem, że muszę łapać każdy moment. Chłonąć, zapamiętywać, zapisywać, fotografować. Żeby choć pozornie zatrzymać te piękne chwile. Oby czas do następnych urodzin dłużył się jak najbardziej.

IMG_6297

 
 • Ale się rozczuliłaś 😀

   
 • Ha, teraz musisz zmienić opis autora, który pojawia się pod każdym postem! 😀

   
 • Klaudia Agdan

  Bo Tymki to fajne chłopaki 🙂 Też mam Tymka. I też blondynek 🙂

   
 • mamaSzymka

  A ja mam Szymka 🙂 malutki, ale jest mężczyzną mojego serca ( nie tylko piersi :). !00 lat dla Tymka od Szymka

   
 • Śliczny chłopak! 🙂

   
 • Madzia B

  Sto lat dla synka! Podoba mi się Twoje podejście do wychowania, każde dziecko jest inne, a wychowywanie według podręcznika może bardzo je skrzywdzić. Życzę Ci by jak najdłużej był kochanym malcem;)