Piwna bitwa na Beerlovers.pl | Białe fartuchy VS Czarne fartuchy

KO_duze

Rywalizacja? Uwielbiam! Dlatego, gdy dostałam zaproszenie do Piwnej Bitwy organizowanej przez Beerlovers, to nie zastanawiałam się ani chwili. Ja i Andrzej z jestKultura.pl mamy zamiar zetrzeć naszych przeciwników na proch! 

Ale od początku…

Beerlovers, czyli to portal, który zorganizował Piwną Bitwę, jest miejscem dla miłośników piwa i wszystkiego co z piwem związane. Nie znajdziesz tam „10 sposobów na wypicie piwa na kanapie przed telewizorem”, za to przeczytasz m.in. przepis na lody o smaku piwa albo zestawienie najlepszych seriali do piwa. Ten portal to po protu skarbnica piwnej wiedzy.

Piwna bitwa, to rywalizacja między dwiema drużynami. Ja i Andrzej to białe fartuchy, nasi przeciwnicy – czarne fartuchy to Karolina z bloga Charlize-mystery oraz Marcin z bloga Jaja w kuchni. Każda z drużyn miała za zadanie przygotować trzy przepisy z dodatkiem piwa. Do dyspozycji mieliśmy: Książęce Złote Pszeniczne, Pilsner Urquel oraz całkiem nowy Redd’s Gruszka i Chili. Moim zadaniem było odpowiednie dobranie piwa do przepisów, które wymyślę. I tak w mojej głowie powstały pomysły na:

– zupę piwno-porową, do której użyliśmy piwa Książęcego

– hot-dogi z piwną konfiturą, która powstała na bazie piwa Pilsner Urquel

– racuchy piwne z karmelizowaną gruszką, orzechami i lodami na piwie Redd’s o smaku Gruszka i Chili

zupa 1b
Spójrzcie na Andrzeja – czy te oczy mogą kłamać?
Boczek to bardzo dobry powód, aby na nas zagłosować
Boczek to bardzo dobry powód, aby na nas zagłosować

Pod koniec kwietnia spotkaliśmy się, aby to wszystko ugotować (i zjeść). Gotowaliśmy zawzięcie przez kilka godzin. Walczyliśmy całym sercem i do ostatniej kropli piwa, aby nasze potrawy wypadły jak najlepiej i jak najsmaczniej. Duch kulinarnego wojownika podpowiadał mi, że to właśnie białe fartuchy muszą wygrać piwną bitwę. Jednak, aby tak się stało potrzebujemy Waszej pomocy.

Jak możecie nam pomóc?

Wejść na stronę BEERLOVERS.PL, obejrzeć filmy, ugotować nasze potrawy albo po prostu oblizać się na ich widok i ZAGŁOSOWAĆ NA BIAŁE FARTUCHY. Biorąc udział w głosowaniu możecie wygrać wypasione fartuchy i zestawy piw. Wygrywacie też naszą wdzięczność i satysfakcję, że DOBRO ZWYCIĘŻY 😀

 Landing KV

Tagi: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post
  • Marek Kłos

    Fajna akcja, nie mogę jednak znaleźć samych przepisów (ilość składników), może ślepnę na starość …

0 shares